SZITI Kulturális és Mentálhigiénés Egyesület
Főmenü
 Kezdőlap
 Bemutatkozás
 AMSZ-2013
 Tevékenység
 FSZK 2018
 TÁMOP-5.2.5
 TÁMOP-5.2.5.10
 TÁMOP-5.3.1
 TÁMOP-5.3.8
 EFOP-1.1.1-15
 Kapcsolat
 Hírek
 Információk
 Linkek
 Életképek
 Beszámolók ...
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

[ ]
[ ]
[ ]
FSZK 2018



"Sorsfodító" program
Foglalkoztatás2018/B/16




       A SZITI Egyesület programjának átfogó célja a megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci integrációjának elősegítése.  
Futamidő: 2018.04.01.-2019-. 06.30.
Megvalósulás helyszíne: Szeged
    A 15 hónapos projekt keretében bevonásra került 20 fő megváltozott munkaképességű személy és 20 munkáltató Csongrád megyéből.
A programban mindkét célcsoporti körben sor kerül az igények, elvárások felmérésére a program kezdetén és a programmal való elégedettség, az elvárások teljesülésének mérésére a program végén, az SZTE ÁOK Népegészségtani Intézet szakmai támogatásával.
    A megváltozott munkaképességű ügyfél létszám bevonását követően, elkészül egy-az említett előzetes felmérésen alapuló, egyedi szolgáltatás csomagot tartalmazói fejlesztési terv.

 Az egyéni fejlesztési terv igénybe vehető szolgáltatások:
- munkaerő-piaci és általános információs szolgáltatás
- munka- és álláskeresési tanácsadás
- pályatanácsadás
- pszichológiai-mentálhigiénés tanácsadás
- mentorálás
- munkaközvetítés
- munkaerő-piaci felkészítő és egyéb fejlesztő csoportos konzultációk
- „Ön=Érték” klubalkalmakon való részvétel
- workshopokon való részvétel

A szolgáltatások a célcsoport számára díjtalanok, igénybe vételük időpont egyeztetéshez kötött.

   A projekt másik célcsoportja-a másik oldal - azaz a munkáltatói kör. A projekt folyamatában a bevontak jellemzői alapján szóba jöhető cégek személyes megkeresése történik, egyrészt állásfeltárás és célzott közvetítés céljából. Másik cél az adott munkáltató szemléletformálása, érzékenyítése, és számukra megfelelő információk biztosítása megváltozott munkaképességűek alkalmazásával kapcsolatban, továbbá a számukra szükséges munkavállaló felkutatása, ehhez egyéni konzultációk nyújtása.
      A pályázó a célokat új módszerekkel, elemekkel kiegészítve kívánja elérni.
Módszerek: a megváltozott munkaképességű személyek csoportjába tartozó, saját életükben eredményes emberek bevonása, akik személyes példájuk bemutatásával segítenek társaiknak a változásban- előadóként, beszélgető partnerként jelennek meg egyes programokon. A projekt elején és a végén készült felmérések kiértékelését követően záró tanulmány készül az alkalmazott módszerek továbbviteli lehetőségéről.

Támogatók: Emberi Erőforrás Minisztérium és a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság